Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

pátek 17. listopadu 2017, Mahulena/státní svátek
Velikost textu

Aktuální zprávy

Z činnosti ZO KSČM Plesná

23. března 2017
MDŽ v Plesné a besedy ing. Jaromíra Kohlíčka, poslance EP, se žáky 8. a 9. třídy ZŠ v Plesné, které organizuje ZO KSČM v Plesné.

    Měsíc březen a Mezinárodní den žen k sobě nerozlučně patří. Je už dlouhodobou tradicí, že oslavy svátků žen v Plesné probíhají nepřetržitě, a to od doby socialismu dosud. ZO KSČM Plesná a hlavní organizátor Spolek občanů postižených civilizačními chorobami (bývalý Svaz invalidů) společně organizují oslavu MDŽ. Program je vždy pečlivě připraven. Patří k němu předtančení, které předvedou vždy ženy ze skupiny “ Trnky brnky“ a děvčata z Plesné jako mažoretky. Vždy je nějaké překvapení  pro ženy. Na letošní oslavě to byla promenáda žen v bačkorách, které patřily k jejich mládí. V minulém roce promenáda v kloboukách jejich babiček. Každý rok něco nového. Také průběh a losování tomboly je vždy zábava. Již řadu let nám ceny do tomboly, jako sponzoři, darují podnikatelé z našeho okolí, ale hlavně si všichni účastníci přinesou vlastní ceny. Dělají tak radost ostatním. Vždy je zabezpečeno bohaté občerstvení. Pro poslech a hlavně k tanci nám tradičně hrají manželé Plachých z Plesné. Každá žena obdrží květinu a blahopřání. Na oslavě se účastní kolem sto žen a k tomu také deset až patnáct mužů. Je přítomen také starosta města a místostarosta. V době, kdy byla prováděna rekonstrukce Kulturního domu v Plesné jsme zajistili autobus a oslava MDŽ se uskutečnila v Kulturním domě v obci Křižovatka. Několikrát nás navštívil ing. Pavel Hojda v době, když byl poslancem parlamentu ČR.

    Naše ZO KSČM také organizuje besedy poslance Evropského parlamentu za KSČM ing. Jaromíra Kohlíčka v Základní škole v Plesné pro žáky osmých a devátých tříd. Čtyři přednášky, které se již uskutečnily, poslední letos v březnu, jsou velmi dobře hodnoceny vedením školy. Soudruh Jaromír Kohlíček přednášky vede k různým tématům, např. Evropský parlament nebo Mnichovská dohoda. Při přednáškách spojených s besedou umí děti zaujmout a aktivně je do besedy zapojí.


Václav Janča, předseda ZO KSČM Plesná

Beseda ing. Jaromíra Kohlíčka na ZŠ v Plesné
 

Krátké zprávy

K zákazu KS Ukrajiny
21. května 2017

Předseda ÚV KSČM V. Filip obdržel dopis od tajemníka KS Ukrajiny P.Symonenka s poděkováním za podporu KSČM v boji proti zákazu KS Ukrajiny. Zákaz ukrajinských komunistů a zákaz jejich podílu na veřejném životě prosazuje současný ukrajinský režim.

 
Volební preference
8. února 2017

Podle posledního volebního průzkumu agentury Median by Hnutí ANO dalo hlas 28.5% voličů, ČSSD 19.5%, komunistům 15.0%. Komunisté jsou tedy stále třetí.

 
Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
3. prosince 2016

Smutečního ceremoniálu na Kubě v Santiago de Cuba (dne 3.-4.12) se zúčastní místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. S Fidelem Castrem se několikrát osobně setkal.

 
Zemřel Fidel Castro
26. listopadu 2016
Ve věku 90 let dnes zemřel vůdce kubánské revoluce a dlouholetý prezident Kuby, Fidel Castro.
 
Volební preference
31. října 2016
Podle posledního volebního průzkumu agentury STEM by Hnutí ANO dalo hlas 29.7% voličů, KSČM 14.6% a ČSSD 14.4%. Komunisté si tak polepšili ze třetího na druhé místo.
 

Anketa

Anketa založena 31. května 2017
Souhlasíte s plošným zákazem kouření ve všech restauracích?
Ano 37%
Ne 63%
Je mi to jedno 0%
Hlasů: 19

Různé info

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.

Výsledek voleb PS 2017 dle obcí v okrese Cheb
(PDF soubor 48 KB)

 

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
proběhne po prázdninách, ve čtvrtek 23. listopadu 2017 od 14 hodin v obřadní síni radnice. Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214, 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

Být či nebýt, to je oč tu běží.
William Shakespeare