Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

středa 15. srpna 2018, svátek má Hana
Velikost textu

Aktuální zprávy

Z činnosti ZO KSČM Plesná

23. března 2017
MDŽ v Plesné a besedy ing. Jaromíra Kohlíčka, poslance EP, se žáky 8. a 9. třídy ZŠ v Plesné, které organizuje ZO KSČM v Plesné.

    Měsíc březen a Mezinárodní den žen k sobě nerozlučně patří. Je už dlouhodobou tradicí, že oslavy svátků žen v Plesné probíhají nepřetržitě, a to od doby socialismu dosud. ZO KSČM Plesná a hlavní organizátor Spolek občanů postižených civilizačními chorobami (bývalý Svaz invalidů) společně organizují oslavu MDŽ. Program je vždy pečlivě připraven. Patří k němu předtančení, které předvedou vždy ženy ze skupiny “ Trnky brnky“ a děvčata z Plesné jako mažoretky. Vždy je nějaké překvapení  pro ženy. Na letošní oslavě to byla promenáda žen v bačkorách, které patřily k jejich mládí. V minulém roce promenáda v kloboukách jejich babiček. Každý rok něco nového. Také průběh a losování tomboly je vždy zábava. Již řadu let nám ceny do tomboly, jako sponzoři, darují podnikatelé z našeho okolí, ale hlavně si všichni účastníci přinesou vlastní ceny. Dělají tak radost ostatním. Vždy je zabezpečeno bohaté občerstvení. Pro poslech a hlavně k tanci nám tradičně hrají manželé Plachých z Plesné. Každá žena obdrží květinu a blahopřání. Na oslavě se účastní kolem sto žen a k tomu také deset až patnáct mužů. Je přítomen také starosta města a místostarosta. V době, kdy byla prováděna rekonstrukce Kulturního domu v Plesné jsme zajistili autobus a oslava MDŽ se uskutečnila v Kulturním domě v obci Křižovatka. Několikrát nás navštívil ing. Pavel Hojda v době, když byl poslancem parlamentu ČR.

    Naše ZO KSČM také organizuje besedy poslance Evropského parlamentu za KSČM ing. Jaromíra Kohlíčka v Základní škole v Plesné pro žáky osmých a devátých tříd. Čtyři přednášky, které se již uskutečnily, poslední letos v březnu, jsou velmi dobře hodnoceny vedením školy. Soudruh Jaromír Kohlíček přednášky vede k různým tématům, např. Evropský parlament nebo Mnichovská dohoda. Při přednáškách spojených s besedou umí děti zaujmout a aktivně je do besedy zapojí.


Václav Janča, předseda ZO KSČM Plesná

Beseda ing. Jaromíra Kohlíčka na ZŠ v Plesné
 

Krátké zprávy

Vojtěch Filip: Nelze vyloučit předčasné volby - 6. 4. 2018
9. dubna 2018
Nelze vyloučit předčasné volby, na které je KSČM připravena, řekl mj. dnes před jednáním Výkonného výboru ÚV KSČM Vojtěch Filip v reakci na včerejší krach vyjednávání ANO a ČSSD. Více v záznamu: https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/1138347559... Mediální úsek ÚV KSČM Zdroj: ČT24
 
K zákazu KS Ukrajiny
21. května 2017

Předseda ÚV KSČM V. Filip obdržel dopis od tajemníka KS Ukrajiny P.Symonenka s poděkováním za podporu KSČM v boji proti zákazu KS Ukrajiny. Zákaz ukrajinských komunistů a zákaz jejich podílu na veřejném životě prosazuje současný ukrajinský režim.

 
Volební preference
8. února 2017

Podle posledního volebního průzkumu agentury Median by Hnutí ANO dalo hlas 28.5% voličů, ČSSD 19.5%, komunistům 15.0%. Komunisté jsou tedy stále třetí.

 
Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
3. prosince 2016

Smutečního ceremoniálu na Kubě v Santiago de Cuba (dne 3.-4.12) se zúčastní místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. S Fidelem Castrem se několikrát osobně setkal.

 
Zemřel Fidel Castro
26. listopadu 2016
Ve věku 90 let dnes zemřel vůdce kubánské revoluce a dlouholetý prezident Kuby, Fidel Castro.
 

Anketa

Zatím nic...

Různé info

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
proběhne ve čtvrtek 20. září 2018 od 14 hodin v obřadní síni radnice. Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214, 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

Je třeba být zamilován v něco, co je ti nedostupné. Člověk roste tím, že usiluje vzhůru.
Maxim Gorkij