Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

sobota 24. února 2024, svátek má Matěj/Matyáš
Velikost textu

Aktuální zprávy

Z XI. sjezdu KSČM - Prohlášení XI. sjezdu KSČM

22. června 2022

Prohlášení XI. sjezdu KSČM

Vážení spoluobčané,

my, delegátky a delegáti XI. sjezdu KSČM konaného ve dnech 14. – 15. května 2022 v Brně,
se na vás obracíme s následujícím prohlášením.

Současná pravicová vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů není schopna řešit stávající krizi a její dopady na občany naší země. Drastické zdražování potravin, energií a pohonných hmot zasahuje každodenně do života nás všech. Bydlení se stalo luxusem. Inflace, která je nejvyšší v novodobé historii samostatné České republiky, se dostala do dvouciferných čísel, a reálné mzdy tak klesají. Ohrožena je většina společnosti. Další a další lidé se dostávají do vážných existenčních problémů, do dluhových pastí způsobených lichvářskými úvěry a do následných exekucí.

Řešení těchto otázek se však stávající vláda nijak nevěnuje. Místo toho se ze všech sil zaměřuje na prohlubování konfliktu na Ukrajině. Dodávkami zbraní, vojenské munice a vojenské techniky tak přispívá k další eskalaci válečného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskou federací. Státní moc také zavedla cenzuru, zakazuje jí nepohodlná média a tomu, kdo veřejně prezentuje jiný názor, dokonce vyhrožuje vězením. Zároveň vláda prosazuje další zásadní zvyšování výdajů na zbrojení. Členové vlády, aniž by k tomu měli mandát veřejnosti, navíc dokonce otevřeně hovoří o tom,že chtějí trvalé rozmístění cizích vojsk na našem území. Vláda tímto svým krajně nezodpovědným jednáním ohrožuje bezpečnost obyvatel naší země.

My komunisté takovouto politiku jednoznačně odmítáme. Naše cíle jsou jasné. Prioritou pro nás je, aby lidé mohli důstojně žít a ne živořit. Požadujeme právo na dostupné bydlení a veřejně financovanou výstavbu 40 tisíc bytů ročně pro naše občany. Žádáme opětovnou regulaci nájemného a zdanění spekulací s byty. Chceme zvýšit minimální mzdu na 20 tisíc korun měsíčně a tlačit na celkové zvyšování mezd a zkrácení pracovního týdne na 35 hodin při zachování mzdy. Prosazujeme důstojné důchody, bezplatné školství a zdravotnictví. Usilujeme o soběstačnost v potravinách našeho zeměpisného pásu a zavedení nulové DPH na základní potraviny a služby. Požadujeme možnost zákazu vývozu nedostatkových komodit a zastropování cen pohonných hmot a energií. Stát musí převzít plnou kontrolu nad výrobou a distribucí elektřiny, stejně jako nad nákupem, skladováním a distribucí plynu. Usilujeme o zrušení soukromých exekutorů a účinný boj proti lichvě a chudobě. Podporujeme progresivní zdanění, zavedení miliardářské daně a ukončení každoročního vyvádění stovek miliard korun z naší země. Zasazujeme se o mírovou a suverénní zahraniční politiku, odmítáme cizí vojenské základny na našem území a usilujeme o vystoupení České republiky z agresivního paktu NATO. Jsme pro posílení demokratických práv. I proto dlouhodobě navrhujeme zákon o všeobecném referendu a naši podporu má také referendum, ve kterém by se občané naší země mohli rozhodnout, zda chtějí, nebo nechtějí setrvat v Evropské unii. Pro prosazení těchto cílů nabízíme spolupráci všem, kteří se s nimi ztotožňují.

Příčiny současné krize jsou však systémové. Proto se i jejich skutečné řešení nachází mimo stávající kapitalistický systém, který je založen na vykořisťování, útlaku a válkách. Tváří v tvář problémům dneška neztratila alternativa socialismu nic na své aktuálnosti, ba právě naopak. KSČM je přesvědčena, že sociálně spravedlivé společnosti patří budoucnost!

 

Krátké zprávy

* Che Guevara
14. června 2023

14. června 1928 se narodil revolucionář Che Guevara (14.6.1928 - 9.10.1967).

 
AMI, GO HOME!
24. května 2023
V reakci na podpis tzv. "obranné smlouvy", kterou v úterý 23.5.2023 podepsala ve Washingtonu ministryně obrany ČR Jana Černochová, svolává Komunistická strana Čech a Moravy na úterý 30. května 2023 od 15:00 na pražské Malostranské náměstí happening AMI, GO HOME!
 
Spuštěna petice proti zvyšování věku odchodu do důchodu
17. února 2023
Komunisté dnes zahájili sběr podpisů pod petici proti zvyšování věku odchodu do důchodu.
 
Komunisté si připomněli listopadové události roku 1939
18. listopadu 2022
Nacistický režim tehdy nechal bezprostředně po masových demonstracích proti okupaci popravit devět studentů a 1200 poslal do koncentračních táborů. Zástupci KSČM si hrůzné události připomněli na pietním aktu v prostorách Ruzyňských kasáren a před budovou Hlávkovy koleje.
 
12. duben - Den kosmonautiky
12. dubna 2022
12. dubna 1961 odstartoval sovětský letec-kosmonaut Jurij Gagarin v kosmické lodi Vostok z kosmodromu Bajkonur a jako první na světě uskutečnil orbitální let kolem Země.
 

Anketa

Anketa založena 12. března 2022
Máte v důvěru ve zprávy o krizi na Ukrajině, tak jak jsou předkládány? Za situace, kdy jsou jiné zprávy blokovány?
Ano 30%
Ne 70%
Hlasů: 216
Anketa založena 30. ledna 2022
Souhlasíte s tím, aby Česká republika vystoupila z paktu NATO?
Ano 44%
Ne 54%
Nevím 2%
Hlasů: 339

Různé info

Nakladatelství OREGO

Nakladatelství levicové, objektivní a vlastenecké literatury, literatura faktu, časopis Hraničář, list Dialog.

E-shop Orego naleznete na adrese:

www.orego.cz

 

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2023 od 13 hodin v obřadní síni radnice.

Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 
 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214, 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

Všichni jsme amatéři, život je tak krátký, že na víc nestačíme.
Charlie Chaplin