Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
Velikost textu

Aktuální zprávy

Pryč z NATO - stanovisko VV ÚV KSČM, 1. března 2024

3. března 2024
Komunisté požadují vystoupení České republiky z NATO

 

KSČM společně s dalšími mírovými a protiválečnými organizacemi trvale požaduje ukončení členství České republiky v NATO a účasti Armády České republiky na agresích, okupacích a intervencích NATO v zahraničí. Komunisté se staví proti soustavnému navyšování výdajů na zbrojení, probíhajícímu navíc v době bezohledných vládních sociálních škrtů, i proti miliardovým nákupům předražené a nepotřebné vojenské techniky například amerických stíhaček F-35. KSČM odsuzuje válečné přípravy, jako jsou například administrativní odvody do armády prosazované českým prezidentem Petrem Pavlem, i snahy o umístění vojsk USA na našem území.

Je to již čtvrt století od chvíle, kdy byla Česká republika zavlečena do vojenského paktu NATO. Stalo se tak otevřeně proti zájmům naší země a jejích občanů, kteří se ani neměli možnost k tomuto mimořádně závažnému kroku vyjádřit v referendu. KSČM nikdy se členstvím České republiky v NATO nesouhlasila a dlouhodobě prosazuje jako jeden ze svých zásadních programových požadavků vystoupení z tohoto paktu.

Od svého vzniku před 75 lety byl vždy pakt NATO útočným agresivním vojenským nástrojem imperialismu USA a jeho spojenců. NATO intervenovalo přímo, nebo podpořilo vojenskou intervenci v zemích Evropy, Blízkého a Středního východu, Afriky a Střední Asie. NATO a jeho členské státy zločinně bombardovaly Jugoslávii a jsou zodpovědné za destabilizaci, násilí a války v Afghánistánu, v Iráku, v Libyi, v Sýrii, na Ukrajině i v mnoha dalších zemích. V žádném z těchto případů nebyla výsledkem deklarovaná demokracie nebo mír. Naopak. Důsledkem bylo utrpení civilistů, smrt a zkáza.

I v probíhajícím konfliktu na Ukrajině sehrává od jeho počátku NATO klíčovou roli, a to v jeho urputné snaze konflikt eskalovat a bránit mírovému řešení. To potvrzují i nedávná odhalení deníku New York Times o provozování soustavy špionážních základen USA na Ukrajině a jejich účasti v probíhajícím vojenském konfliktu. Nejnovější oficiální prohlášení francouzského prezidenta Emanuela Macrona o možném otevřeném nasazení pozemních sil členských států NATO na Ukrajině je však mimořádně nebezpečným krokem. Takovou obludnou politiku, znamenající akutní hrozbu nejen pro celou Evropu a všechny její obyvatele, je třeba co nejrozhodněji odmítnout!

Cílem komunistů je zásadní změna české zahraniční a bezpečnostní politiky tak, aby byla založena na suverenitě, kolektivní bezpečnosti, mezinárodním právu a především míru!

 

Stanovisko VV ÚV KSČM, 1. března 2024

 

ZDROJ

 

Krátké zprávy

Vladimír Remek
3. března 2024

2. března 1978 vystartovala sovětská kosmická loď Sojuz 28 s prvním československým kosmonautem na palubě.

 
* Che Guevara
14. června 2023

14. června 1928 se narodil revolucionář Che Guevara (14.6.1928 - 9.10.1967).

 
AMI, GO HOME!
24. května 2023
V reakci na podpis tzv. "obranné smlouvy", kterou v úterý 23.5.2023 podepsala ve Washingtonu ministryně obrany ČR Jana Černochová, svolává Komunistická strana Čech a Moravy na úterý 30. května 2023 od 15:00 na pražské Malostranské náměstí happening AMI, GO HOME!
 
Spuštěna petice proti zvyšování věku odchodu do důchodu
17. února 2023
Komunisté dnes zahájili sběr podpisů pod petici proti zvyšování věku odchodu do důchodu.
 
Komunisté si připomněli listopadové události roku 1939
18. listopadu 2022
Nacistický režim tehdy nechal bezprostředně po masových demonstracích proti okupaci popravit devět studentů a 1200 poslal do koncentračních táborů. Zástupci KSČM si hrůzné události připomněli na pietním aktu v prostorách Ruzyňských kasáren a před budovou Hlávkovy koleje.
 

Anketa

Anketa založena 12. března 2022
Máte v důvěru ve zprávy o krizi na Ukrajině, tak jak jsou předkládány? Za situace, kdy jsou jiné zprávy blokovány?
Ano 27%
Ne 73%
Hlasů: 238
Anketa založena 30. ledna 2022
Souhlasíte s tím, aby Česká republika vystoupila z paktu NATO?
Ano 45%
Ne 53%
Nevím 2%
Hlasů: 344

Různé info

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
se uskuteční ve čtvrtek 20. června 2024 od 13 hodin v obřadní síni radnice.

Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 
 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214 nebo 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

Každý začátek je těžký.
René Descartes