Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

neděle 22. září 2019, svátek má Darina
Velikost textu

Aktuální zprávy

Volby 2017

31. října 2017
Děkovný dopis předsedy OV KSČM Cheb.

Vážené soudružky,
vážení soudruzi,
vážení občané, sympatizanti a voliči Komunistické strany Čech a Moravy! 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily debaklem levice, který je pro KSČM velkým zklamáním, ale i poučením do budoucna. Příčin propadu politiky KSČM je mnoho, ale předběžně lze konstatovat, že nám hlasy voličů ubrali populisté Babišova Hnutí ANO 2011, Okamurovy SPD a u mladších ročníků Pirátská strana. Výsledkem voleb a příčinami propadu KSČM v okrese Cheb se zabýval Výkonný výbor OV KSČM na svém jednání dne 25.10.2017 a dne 27.10.2017 provedl prvotní hodnocení ÚV KSČM v Praze.

ÚV KSČM rozhodl svolat X. sjezd KSČM v dubnu 2018 k vyhodnocení voleb do Poslanecké sněmovny PČR 201 a krajských voleb z podzimu roku 2016, k přijetí personálních změn a k rozhodnutí o směřování politiky KSČM do dalších období.

Přes neúspěch ve volebním klání patří upřímné poděkování Okresního výboru KSČM v Chebu všem členům strany, kteří se podíleli na aktivizaci obyvatel k těmto volbám a pomáhali kandidátům získávat lidi pro volbu KSČM. Samostatné poděkování patří kandidátům z okresu Cheb, a to Ing. Elišce Stránské, s. Pavlu Hojdovi, s. Radkovi Honců, kteří věnovali svůj čas a síly v získávání občanů pro volbu kandidátky KSČM.

Zvláštního uznání si zaslouží obyvatelé Dolního Žandova, Křižovatky, Nebanic, Mnichova, Teplé a Trstenic, tedy obcí, v nichž jsme obsadili 2. Místo za Hnutím ANO 2011. Poděkování náleží i obyvatelům Hranic, Lázní Kynžvartu, Okrouhlé, Plesné, Poustky, Pomezí, Staré Vody, Třebeně, Velkého Luhu, Vlkovic či Vojtanova, kde nám dalo své hlasy více než 10% voličů. Poděkování náleží komunistům a sympatizujícím, kteří plnili úkoly v okrskových volebních komisích ve městech a obcích okresu Cheb, kam je delegovala KSČM. Měli jsme zastoupení ve všech okrskových volebních komisích okresu Cheb.

Nad výsledky právě skončených voleb nelze podléhat nenaději, poraženeckým náladám či zoufalství. Komunisté se musí semknout, více a účinněji působit mezi lidmi, vést přímočarou a otevřenou politiku s lidmi a pro lidi! Odrazovým můstkem pro zkvalitnění naší práce se musí stát výroční členské schůze ZO KSČM, z nichž musí vyjít podněty pro práci ZO KSČM ale i pro vyšší stranické orgány, které povedou k dosažení výrazného úspěchu v komunálních volbách v roce 2018. Návrhy z VČS ZO KSČM budou podkladem pro jednání městských, okresních a krajských konferencí KSČM. Na X. sjezdu KSČM musí dojít k aktualizaci strategie a taktiky politické linie Komunistické strany Čech a Moravy tak, aby politiku KSČM pochopil každý člověk, aby byla přínosem pro všechny občany České republiky.

Soudruzi komunisté, předejte toto poděkování všem, kteří nám dali hlas ve volbách, kteří sympatizují s politikou Komunistické strany Čech a Moravy.

 

JUDr. Václav Sloup
předseda OV KSČM Cheb

 

Krátké zprávy

Kvalita života v Chebu se prudce snížila
28. srpna 2019

Ve druhém ročníku Indexu kvality života 2019, představeným společnosti Deloitte, se město Cheb za jeden rok propadlo z 92 místa na 144 místo, z celkových 206 hodnocených obcí. Cheb se svým propadem o 52 míst tak patří mezi obce s nejvýraznějším zhoršením.

 
1.máj
1. května 2019

Svátek práce a svátek zamilovaných.

 
MDŽ
8. března 2019

Mezinárodní den žen je zde, nezapomeňte na kytičku pro své milé!

 
Vojtěch Filip: Nelze vyloučit předčasné volby - 6. 4. 2018
9. dubna 2018
Nelze vyloučit předčasné volby, na které je KSČM připravena, řekl mj. dnes před jednáním Výkonného výboru ÚV KSČM Vojtěch Filip v reakci na včerejší krach vyjednávání ANO a ČSSD.Více v záznamu: https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/1138347559...Mediální úsek ÚV KSČMZdroj: ČT24
 
K zákazu KS Ukrajiny
21. května 2017

Předseda ÚV KSČM V. Filip obdržel dopis od tajemníka KS Ukrajiny P.Symonenka s poděkováním za podporu KSČM v boji proti zákazu KS Ukrajiny. Zákaz ukrajinských komunistů a zákaz jejich podílu na veřejném životě prosazuje současný ukrajinský režim.

 

Anketa

Anketa založena 29. srpna 2019
Přáli byste si obnovení Československa, společného státu Čechů a Slováků?
Ano 86%
Ne 14%
Hlasů: 7

Různé info

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
proběhne po prázdninách, ve čtvrtek 26. září 2019 od 14 hodin v obřadní síni radnice. Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214, 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

V pozadí každého velkého majetku je zločin.
Honoré de Balzac