Přeskočit k navigaci »

Komunistická strana Čech a Moravy / Okresní výbor KSČM Cheb

neděle 22. září 2019, svátek má Darina
Velikost textu

Články a názory

Levicové kluby žen

12. července 2011
Levicové kluby žen jsou dobrovolným občanským sdružením působícím na celém území České republiky.

LKŽ sdružují levicově orientované ženy (i muže) v jejich úsilí o rovnoprávné postavení žen ve společnosti v souladu s přijatými zákony a mezinárodními dokumenty. Chtějí přispívat k rozvoji osobnosti svých členů, jejich zájmů a potřeb.

LKŽ působí v ČR od roku 1992. Aktivity se zaměřují na pořádání besed a politických a vzdělávacích akcí, organizování společenských akcí a akcí pro děti a seniory. Podle potřeb se podílejí na finanční podpoře vybraných projektů (např. realizace pomníků dětských obětí války v Lidicích, Růžový sad tamtéž, pomoc postiženým povodněmi apod.). Pravidelně pořádají celorepubliková setkání. Důležitou součástí činnosti je motivace členů k účasti na veřejném životě.

Symbolem LKŽ je lidická růže, protože to byly právě levicové ženy, které se významnou měrou zapojily do obnovy Růžového sadu v Lidicích, zpustlého v období divokého kapitalismu. LKŽ se taktéž zapojily do činnosti Společenství práce a solidarity (SPaS).

Zájemci jsou zváni k akcím, o nichž pravidelně informuje především tisk Haló noviny, na stránkách přílohy „Ženy a společnost“. Kluby fungují po celé České republice. Kontakt získáte například na místně příslušném OV KSČM.

Zdroj: Haló noviny

Foto: Haló noviny - Karel Mevald

 

Krátké zprávy

Kvalita života v Chebu se prudce snížila
28. srpna 2019

Ve druhém ročníku Indexu kvality života 2019, představeným společnosti Deloitte, se město Cheb za jeden rok propadlo z 92 místa na 144 místo, z celkových 206 hodnocených obcí. Cheb se svým propadem o 52 míst tak patří mezi obce s nejvýraznějším zhoršením.

 
1.máj
1. května 2019

Svátek práce a svátek zamilovaných.

 
MDŽ
8. března 2019

Mezinárodní den žen je zde, nezapomeňte na kytičku pro své milé!

 
Vojtěch Filip: Nelze vyloučit předčasné volby - 6. 4. 2018
9. dubna 2018
Nelze vyloučit předčasné volby, na které je KSČM připravena, řekl mj. dnes před jednáním Výkonného výboru ÚV KSČM Vojtěch Filip v reakci na včerejší krach vyjednávání ANO a ČSSD.Více v záznamu: https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/1138347559...Mediální úsek ÚV KSČMZdroj: ČT24
 
K zákazu KS Ukrajiny
21. května 2017

Předseda ÚV KSČM V. Filip obdržel dopis od tajemníka KS Ukrajiny P.Symonenka s poděkováním za podporu KSČM v boji proti zákazu KS Ukrajiny. Zákaz ukrajinských komunistů a zákaz jejich podílu na veřejném životě prosazuje současný ukrajinský režim.

 

Anketa

Anketa založena 29. srpna 2019
Přáli byste si obnovení Československa, společného státu Čechů a Slováků?
Ano 86%
Ne 14%
Hlasů: 7

Různé info

Líbí se nám motto:
Kdo nejde s námi, může nám jít naproti...

Líbí se nám citát:
Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje. Albert Einstein

 

Město Cheb
Město Cheb

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Chebu
proběhne po prázdninách, ve čtvrtek 26. září 2019 od 14 hodin v obřadní síni radnice. Zasedání je tradičně veřejnosti přístupné.

 

Naše adresa:

Okresní výbor KSČM Cheb
Kostelní 505/2
350 02 Cheb

E-mail: ov.cheb@kscm.cz

Telefon: 354 422 214, 354 422 211

Mobil: +420 725 646 037

 

Počasí v Chebu

Citát na dnešní den...

V pozadí každého velkého majetku je zločin.
Honoré de Balzac